Ostale lige
Typography

Korisnička ocjena: 0 / 5

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Dinamo se iz Danske vraća sa vrijednom pobjedom, i to bez primljenog gola. Play-off lige prvaka je na dohvat ruke!

Naslov zapravo govori sve. Modri su ponovno, slično kao protiv Žalgirisa i Lokomotive, prespavali prvo poluvrijeme, a onda u drugom ubacili u brzinu više i osigurali iznimno važnu pobjedu na gostovanju na sjeveru Danske.

Ako je to "match-plan", ako Zoran Mamić toliko vjeruje svojim dečkima pa si dopušta luksuz da u prvih 45 minuta protivniku pruži osjećaj da ima šanse, onda svi navijači hrvatskog prvaka mogu biti jako zadovoljni. Pošto ipak sumnjam da je to slučaj, treba upozoriti na jako loše otvaranje utakmice i prvi dio u kojem je suparnik bio bolji i bliži vodstvu.

Na kraju pak Dinamo može žaliti za većom pobjedom, jer bilo je nekih prilika u kojima se možda moglo bolje reagirati, preciznije šutirati. Nećemo cjepidlačiti niti tražiti dlaku u jajetu, ovih 1:0 bi većina nas potpisala uoči puta u Aalborg.

Ohrabruje činjenica da je evidentno kako Dinamo ima prostora za napredak. Još jednom ćemo skrenuti pozornost na podatak o nekoliko novih igrača od kojih su trojica igrali u početnom sastavu večeras: Eduardo na golu, Sigali na stoperskoj poziciji, i glavni kreator Machado. On mi se ponovno svidio, makar očekujem puno više u nastavku sezone. Volim tip playmakera koji ne stoji na centru i čeka loptu, koji mijenja strane i vraća se u prostor između obrane i veznog reda kako bi preuzeo loptu - i odgovornost!

Trojica novih ušli su u nastavku, a kao što sam očekivao, "mali" Pjaca je dokazao da se radi o jako talentiranom igraču. Ubuduće bih ga volio gledati u prvom sastavu od početka!

Probleme i dalje, kronične probleme, imamo na lijevom boku. Iako je u drugom dijelu sve skupa izgledalo puno bolje, automatski i na toj poziciji, prvo poluvrijeme je u nekoliko navrata otkrilo kako Pivarić nažalost ne posjeduje defenzivne kvalitete da pokrije tu stranu. Ibanez još manje. A protivnici sve snimaju...

Što se Danaca tiče, oni nisu oduševili, ali ni razočarali. Složili su nekoliko dobrih prilika pred golom Dinama, pokušavaju se nadigravati i nisu bezveznjaci. Pogubno bi bilo pomisliti kako je ovom pobjedom stvar riješena i poznat putnik u predvorje nogometnog raja, tj. lige prvaka.

Nisu momčad koja će previše mijenjati svoj stil igre na gostovanju, i treba koncentrirano privesti posao kraju.

Onako kao u drugom poluvremenu, nipošto kao u prvom!