Typography

Korisnička ocjena: 0 / 5

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Malo je nedostajalo da Arsenal napravi čudo, dok je ono, s obzirom na situaciju u klubu, uspjelo Malagi

Na kraju utakmice igrači Bayerna podigli su ruke u zrak i slavili plasman u četvrtfinale lige prvaka. To možda najbolje oslikava na kako tankom ledu su Bavarci plesali, jer Arsenal je nadoknadio zaostatak iz prve utakmice, ali ipak ispada zbog pravila o postignutim golovima u gostima. Bayern ih je prije tri tjedna u Londonu zabio tri.

Od samog starta je bilo jasno da je novi njemački prvak u utakmicu ušao mlako, presiguran u veliku prednost sa Emirates stadiona. Stroj koji ove sezone melje sve pred sobom, i koji je do večeras izgubio samo dvije utakmice u sezoni (protiv Leverkusena u prvenstvu i na gostovanju kod BATE Borisov) kao da je bio bez pogona. Ono što im je pošlo za nogom u prvom susretu na njihovoj Allianz Areni gotovo istom mjerom uspjelo je nogometašima Arsenala, da gotovo svaka iole opasna situacija završi pogotkom. Jer, Arsenal nije nadigrao Bayern u smislu da su stvorili pregršt šansi, ali je efikasnom i pametnom igrom gotovo napravio senzaciju godine.

Bayern je podsjećao na Barcelonu na San Siru, bezvoljan, bezopasan, bez kreacije. Tako da ga za nastavak natjecanja nipošto ne treba otpisati. Kao što se Barcelona vratila protiv Milana, i od Bavaraca se mogu očekivati velike stvari u nastavku. Zapravo, s obzirom na prikazano do sada u ovoj sezoni, jedan su od glavnih favorita za naslov.

Na jugu kontinenta, u Španjolskoj Malagi, nisu sigurni da li će klub iduće sezone postojati. I ako hoće, gdje će se natjecati. UEFA je već dodijelila crveni karton, financijska nestabilnost dovela je do toga da će FC Malaga naredne sezone, bez obzira na plasman u prvenstvu (trenutno su peti) ostati bez nastupa u Europskim natjecanjima.

Za neupućene ukratko objašnjenje: 2010. godine klub je kupio katarski šeik Abdullah Bin Nasser Thain, a njegovim ulaskom kupljeno je nekoliko poznatih igrača, između ostalih Ruud van Nistelrooy, Santi Cazorla, Jeremy Toulalan itd. Rezultiralo je to osvajanjem četvrtog mjesta u prošloj sezoni i kvalifikacijama za ligu prvaka u kojima je bez većih problema izbačen Panathinaikos. Nekako istovremeno vlasnik kluba odlučio je zavrnuti pipe, dati klub na prodaju, a prvi je reagirao sportski direktor i bivši reprezentativac Španjolske Fernando Hierro koji je napustio klub. Slijedila je prodaja svih igrača za koje je stigla pristojna ponuda, između ostalih otišli su Cazorla i Mathijsen. Kasnile su plaće, koje su na kraju ipak isplaćene novcima od transfera- Budućnost kluba danas je neizvjesna, jer Thain ne želi više ulagati, a interesenata za kupnju nema.

Unatoč svemu, Malaga je u Primeri na odličnom petom mjestu, a posebna priča su nastupi u ligi prvaka gdje je već sami plasman u osminu finala bio odličan rezultat, s obzirom na vrlo tešku skupinu sa Milanom, Zenitom i Anderlechtom. I tu nije kraj, jer nogometaši pod vodstvom sjajnog argentinskog stručnjaka Manuela Pellegrinija nadoknadili su zaostatak od 0:1 iz prve utakmice, i sa 2:0 u uzvratu nadvisili slavni FC Porto.

Do 35. minute bila je to utakmica u kojoj se činilo da Porto ima sve pod kontrolom. Onda je domaćinu nepravedno poništen gol, i od tada je na terenu postojala samo jedna momčad. Dvije minute prije odmora Isco je prekrasnim golom doveo Malagu u vodstvo, u 49. minuti dodatno je pomogao Belgijac Defour nepromišljenim startom za drugi žuti karton, a do kraja je bilo samo pitanje kada će Malaga zabiti i drugi. Dogodilo se to u 77. minuti kada je Santa Cruz nakon ubačaja iz kuta glavom matirao Heltona. Porto je u čitavom drugom dijelu uputio tek jedan udarac na gol domaćina, pa je pobjeda i prolaz španjolske momčadi više nego zaslužen.